• دسته ها
  • ژانرها
  • بازیگران
  • کارگردانان
  • کشورها
  • تاریخ انتشار

فرم ورود سایت

رمز عبور را فراموش کرده اید؟

عضویت در سایت

گزارش باکس‌آفیس هفته اخیر و فیلم ابرقهرمانی آکوامن در صدر

فروش جهانی فیلم ابرقهرمانی جدید دی‌سی از مرز ۹۰۰ میلیون دلار گذشت و به رقم ۹۴۰ میلیون دلار رسید.

سه هفته از اکران فیلم جدید کمپانی برادران وارنر تحت عنوان «آکوامن» (Aquaman) می‌گذرد؛ فیلمی که طی این سه هفته صدرنشین جدول باکس‌آفیس بوده و در هفته اخیر نیز فروش جهانی خود را از مرز ۹۴۰ میلیون دلار عبور داده و بیشترین فروش خارجی در بین آثار سینمایی دی‌سی را داشته است. از آنطرف اثر تازه اکران شده سونی، «اتاق فرار» (Escape Room) را شاهد هستیم که با وجود درجه سنی PG-13 توانست به فروش خوبی دست پیدا کند و نشان دهد و که سال ۲۰۱۹ برای آثار ترسناک سالی پربار و سودمند خواهد بود. با فروش خانگی تقریبی ۳۰٫۷ میلیون دلاری، «آکوامن» (Aquaman) دی‌سی و برادران وارنر توانست باری دیگر صدرنشین جدول باکس‌افیس باشد. فروش خانگی این فیلم تا به اینجا به رقم ۲۶۰ میلیون دلار رسیده است. در باکس‌آفیس جهانی، «آکوامن» با اضافه کردن ۵۶٫۲ میلیون دلار توانست فروش خارجی خود را به رقم ۶۸۱ میلیون دلار برساند. بدین ترتیب فروش جهانی این فیلم از مرز ۹۰۰ میلیون دلار گذشته و به رقم ۹۴۰ میلیون دلار می‌رسد. این فیلم توانسته با عبور از فیلم «شوالیه تاریکی برمی‌خیزد» (The Dark Knight Rises) بیشترین فروش خارجی در میان آثار سینمایی دی‌سی را داشته باشد اما از لحاظ فروش جهانی فعلا در جایگاه سوم قرار دارد و پشت سر «شوالیه تاریکی برمی‌خیزد» با ۱٫۰۸۴ میلیارد فروش جهانی و «شوالیه تاریکی» با ۱ میلیارد فروش جهانی قرار بگیرد.

بیشترین فروش خارجی این فیلم مثل همیشه متعلق به سینماهای چین با ۲۸۲٫۸ میلیون دلار فروش بوده است. «آکوامن» در تاریخ ۸ فوریه در ژاپن، آخرین مقصد خود به‌روی پرده می‌رود. اثر تازه اکران شده کمپانی سونی پیکچرز تحت عنوان «اتاق فرار» (Escape Room) نیز با فروش افتتاحیه ۱۸ میلیون دلاری جایگاه دوم جدول باکس‌آفیس را به خود اختصاص داد. این فروش برای یک فیلم با بودجه ۹ میلیون دلاری بسیار خوب بوده و موجب رضایت استودیو سازنده شده است. انتظار می‌رود که در هفته‌های آینده فروش این فیلم به رقم ۴۰ الی ۴۵ میلیون دلار برسد. در جایگاه سوم، «مری پاپینز بازمی‌گردد» (Mary Poppins Returns) دیزنی را شاهد هستیم که با فروش خانگی ۱۵٫۷۷ میلیون دلاری این جایگاه را به خود اختصاص داد. فروش خانگی این فیلم پس از سه هفته اکران به رقم ۱۳۸٫۷ میلیون دلار رسیده است. فروش خانگی «مری پاپینز» ۴۴ درصد نسبت به هفته گذشته افت داشته و این باعث ناامیدی دیزنی شده است. این فیلم با اضافه کردن ۲۳ میلیون دلار در هفته اخیر، فروش خارجی خود را به رقم ۱۲۰ میلیون دلار رساند. در مجموع، فروش جهانی «مری پاپینز» ۲۵۷٫۹ میلیون دلار خواهد بود.

در هفته اخیر رقابتی نزدیک بین «بامبل‌بی» (Bumblebee) و «اسپایدرمن: به‌درون دنیای عنکبوتی» (Spider-Man: Into the Spider-Verse) شاهد بودیم اما در نهایت «اسپایدرمن» با ۲۳۵ هزار دلار فروش بیشتر توانست از «بامبل‌بی» پیشی بگیرد و جایگاه چهارم را به خود اختصاص دهد. فروش خانگی این انیمیشن در هفته اخیر حدود ۱۳ میلیون دلار بوده و توانسته فروش خانگی خود پس از ۴ هفته اکران را به رقم ۱۳۳٫۸ میلیون دلار برساند در حالی که «بامبل‌بی» به فروش خانگی ۱۲٫۷۷ میلیون دلاری دست پیدا کرده و در جایگاه پنجم قرار گرفته است. فروش خانگی این فیلم تا به اینجا به رقم ۹۷٫۱ میلیون دلار رسیده است. «بامبل‌بی» در گیشه‌های خارج از خانه عملکرد بهتری داشته و در هفته اخیر با اضافه کردن ۸۲٫۷ میلیون دلار، فروش خارجی خود را به رقم ۱۹۲ میلیون دلار رسانده است. «بامبل‌بی» فروش خارجی هفته اخیر خود را مدیون سینماهای چین است چراکه در هفته اخیر توانست ۵۹٫۴ میلیون دلار از سینماهای این کشور فروش کند. انیمیشن «اسپایدرمن» نیز طی هفته‌های اخیر از سینماهای چین ۶۰ میلیون دلار فروش کرده است. فروش خارجی این انیمیشن در هفته اخیر ۱۱٫۷ میلیون دلار تخمین زده شده و در مجموع شاهد فروش خارجی ۱۴۱٫۵ میلیون دلاری از این انیمیشن هستیم.

هفته آینده شاهد اکران چه فیلم‌هایی خواهیم بود؟

هفته آینده فیلم خانوادگی جدید سونی تحت عنوان «A Dog’s Way Home» در ۳۰۰۰ سالن سینما به‌روی پرده می‌رود. استودیو Entertainment اثر علمی تخیلی جدید کیانو ریوز تحت عنوان «کپی‌ها» (Replicas) را در ۲۵۰۰ سالن سینما به اکران در می‌آورد. فیلم «قسمت بالایی» (The Upside) کوین هارت و برایان کرانستون نیز در ۳۰۰۰ سالن سینما اکران می‌شود.

نظرات کاربران

دیدگاها ، پس از تایید مدیران سایت منتشر خواهند شد. دیدگاهای انگلیسی یا غیر مرتبط با مطلب منتشر نخواهند شد.

+ +