• دسته ها
  • ژانرها
  • بازیگران
  • کارگردانان
  • کشورها
  • تاریخ انتشار

فرم ورود سایت

رمز عبور را فراموش کرده اید؟

عضویت در سایت

گزارش باکس‌ آفیس هفته اخیر و صدرنشینی کاپیتان مارول

همانطور که انتظار می‌رفت، جدیدترین اثر ابرقهرمانی کمپانی مارول گیشه‌های آمریکا را در هفته اول اکران فتح کرد.

«کاپیتان مارول» (Captain Marvel) جدیدترین اثر ابرقهرمانی کمپانی دیزنی و مارول در هفته اول اکران با فروش بی‌نظیر ۱۵۳٫۴ میلیون دلاری صدرنشین جدول باکس‌آفیس شد. بیست‌ و یکمین اثر دنیای سینمایی مارول از نظر فروش افتتاحیه جایگاه هفتم را ازآن خود کرد. با این فروش «کاپیتان مارول» موفقیت خود را ثابت کرد و بیشترین فروش افتتاحیه در ماه مارس در طول تاریخ را به خود اختصاص داد. عملکرد این فیلم به آثاری همچون «شوالیه تاریکی» (The Dark Knight) با ۱۵۸٫۴ میلیون دلاری فروش افتتاحیه، «عطش مبارزه: اشتعال» (The Hunger Games: Catching Fire) با ۱۵۸ میلیون دلار فروش افتتاحیه، «روگ وان» (Rogue One) با ۱۵۵ میلیون دلار فروش افتتاحیه و «عطش مبارزه» (The Hunger Games) با ۱۵۲٫۵ میلیون دلار فروش افتتاحیه نزدیک بوده است. براساس فروش افتتاحیه این اثر انتظار می‌رود «کاپیتان مارول» در مجموع با فروش ۴۲۲ میلیون دلاری کار خود در گیشه‌های خانگی را به پایان برساند و در این صورت از قسمت سوم «مرد آهنی» (Iron Man 3) پیشی می‌گیرد که ۴۰۹ میلیون دلار از گیشه‌های آمریکا فروش کرد. این را هم باید در نظر داشت که تنها چند هفته تا ماندگاری حکومت «کایپتان مارول» زمان باقی مانده و با اکران «شزم» (Shazam) برادران وارنر شرایط در جدول باکس‌آفیس تغییر خواهد کرد.

در گیشه‌های خارجی این فیلم ابرقهرمانی به فروش ۳۰۲ میلیون دلاری دست پیدا کرد. بیشترین فروش خارجی این فیلم مربوط به گیشه‌های چین است که توانست با اکران در سینماهای این کشور ۸۹٫۳ میلیون دلار فروش کند. «کاپیتان مارول» از لحاظ فروش جهانی در هفته اول اکران در بین آثار سینمایی مارول جایگاه سوم را به خود اختصاص داده و درست پشت سر «انتقام‌جویان: جنگ بی‌نهایت» و «کاپیتان مارول: جنگ داخلی» قرار می‌گیرد. انیمیشن جدید کمپانی یونیورسال، «چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم: دنیای مخفی» (How to Train Your Dragon: The Hidden World) که هفته گذشته صدرنشین جدول باکس‌آفیس بود این هفته با فروش خانگی ۱۴٫۷ میلیون دلاری جایگاه دوم را به خود اختصاص داد و فروش خود در گیشه‌های آمریکا را به رقم ۱۱۹٫۷ میلیون دلار رساند. این انیمیشن همچنین با اضافه کردن ۲۱٫۷ میلیون دلار فروش خارجی خود را به رقم ۳۱۵٫۵ میلیون دلار رساند. در مجموع فروش جهانی این انیمیشن تا به اینجا ۴۳۵ میلیون دلار خواهد بود. اثر جدید تایلر پری «مراسم تدفین خانوادگی مدیا» (A Madea Family Funeral) دارای افت فروش ۵۵ درصدی بوده و با ۱۲٫۵ میلیون دلار فروش در هفته اخیر جایگاه سوم را ازآن خود کرده است. فروش خانگی این فیلم تا به اینجا به رقم ۴۶٫۳ میلیون دلار رسیده است.

انیمیشن «فیلم لگو: بخش دوم» (The LEGO Movie 2: The Second Part) برادران وارنر نیز در هفته پنجم اکران به فروش خانگی ۳٫۹ میلیون دلاری دست پیدا کرد و در جایگاه چهارم قرار گرفت. فروش خانگی این انیمیشن تا به اینجا به رقم ۹۷٫۲ میلیون دلار رسیده است. همچنین این اثر با اضافه کردن ۳٫۹ میلیون دلار فروش خارجی ۶۷٫۳ میلیون دلاری را به خود اختصاص داده است. در مجموع شاهد فروش جهانی ۱۶۴٫۴ میلیون دلاری از «فیلم لگو ۲» هستیم. در جایگاه پنجم جدول باکس‌آفیس فیلم «آلیتا: فرشته جنگ» (Alita: Battle Angel) را شاهد هستیم که با اضافه کردن ۳٫۲ میلیون دلار فروش خانگی خود را به رقم ۷۸٫۴ میلیون دلار رساند و این جایگاه را به خود اختصاص داد. در ادامه این فیلم از سینماهای ۷۴ کشور به فروش خارجی ۱۱٫۶ میلیون دلاری دست پیدا کرد. در مجموع فروش جهانی این اثر اکشن و مهیج تا به اینجا ۳۸۲٫۶ میلیون دلار خواهد بود.

هفته آینده شاهد اکران چه آثاری خواهیم بود؟

«پارک شگفت‌انگیز» (Wonder Park) انیمیشن مورد انتظاری است که قرار است در ۳۵۰۰ سالن سینما به‌روی پرده برود. کمپانی لاینزگیت نیز فیلم «Five Feet Apart» را در ۲۶۰۰ سالن سینما به اکران در می‌آورد.

نظرات کاربران

دیدگاها ، پس از تایید مدیران سایت منتشر خواهند شد. دیدگاهای انگلیسی یا غیر مرتبط با مطلب منتشر نخواهند شد.

+ +