• دسته ها
  • ژانرها
  • بازیگران
  • کارگردانان
  • کشورها
  • تاریخ انتشار

فرم ورود سایت

رمز عبور را فراموش کرده اید؟

عضویت در سایت

گزارش باکس آفیس هفته اخیر و صدرنشینی مجدد شزم

1 سال قبل
147 بازدید

اثر جدید برادران وارنر برای دومین هفته تخت سلطنت خود در جدول باکس‌آفیس را حفظ کرد.

پس از چهار هفته که صدرنشینان جدول باکس‌آفیس هر هفته تغییر می‌کردند، جدیدترین اثر کمپانی برادران وارنر تحت عنوان «شزم» (Shazam) توانست جایگاه خود را برای دومین هفته اکران حفظ کند و فروشی خوبی را به خود اختصاص دهد. «کوچک» (Little) یونیورسال نیز در هفته اول اکران در جایگاه دوم قرار گرفت و عملکرد غیر قابل پیش‌بینی فیلم «هلبوی» (Hellboy) را نیز جای بحث دارد و بخشی از آن می‌تواند به خاطر نقدهای منفی منتشر شده و تنش‌های موجود در حین ساخت این فیلم باشد. انیمیشن جدید «لینک گمشده» (Missing Link) نیز نتوانست انتظارات را به خوبی برآورده کند و به فروش قابل قبولی دست پیدا کند. در صدر جدول باکس‌آفیس «شزم» را شاهد هستیم که با اضافه کردن ۲۵٫۱ میلیون دلار فروش خانگی خود را به رقم ۹۵ میلیون دلار رساند. این اثر در عین حال در گیشه‌های جهانی نیز در صدر جدول قرار داشته و با اضافه کردن ۳۵٫۹ میلیون دلار به فروش خارجی ۱۶۳٫۹ میلیون دلاری دست پیدا کرده است. در مجموع فروش جهانی «شزم» تا به اینجا ۲۵۸٫۸ میلیون دلار خواهد بود. اثر جدید یونیورسال، «کوچک» از تمامی آثار تازه اکران شده پیشی گرفت و با فروش افتتاحیه ۱۵٫۵ میلیون دلاری در جایگاه دوم قرار گرفت.

این فیلم که با بودجه ۲۰ میلیون دلاری ساخته شده توانسته نمره +B را از مخاطبان روز اول وبسایت سینما اسکور دریافت کند و طبق آمار ۵۶ درصد تماشاچیان بالای ۲۵ سال سن داشته‌اند. در باکس‌آفیس خارجی، این فیلم در ۱۱ کشور دیگر به‌روی پرده رفته و تنها توانسته ۱٫۹ میلیون دلار فروش کند.« کوچک» در ۱۴ ژوئن در سینماهای اسپانیا و سپس در هفته‌های بعد در سینماهای فرانسه، ایتالیا و روسیه به‌روی پرده می‌رود. جایگاه سوم به جدیدترین اثر لاینزگیت یعنی «هلبوی» اختصاص دارد که در هفته اول اکران به فروش افتتاحیه ۱۲ میلیون دلاری دست پیدا کرد و نتوانست انتظارات ۱۷ الی ۲۰ میلیون دلاری استودیوی سازنده در هفته اول اکران را برآورده کند. این فیلم پیش از اکران در سینماهای آمریکا با نظرات منفی زیادی مواجه شده و حتی از تماشاچیان روز اول وبسایت سینما اسکور نمره C را دریافت کرده است و این نشان می‌دهد که تماشاچیان نیز از تماشای آن راضی نبوده‌اند.

در جایگاه چهارم فیلم «قبرستان حیوانات خانگی» (Pet Sematary) را شاهد هستیم که ۵۹ درصد نسبت به هفته گذشته افت فروش داشته و با فروش خانگی ۱۰ میلیون دلاری این جایگاه را به خود اختصاص داده است. در مجموع فروش خانگی این فیلم پس از ۱۰ روز اکران به رقم ۴۱ میلیون دلار می‌رسد. عملکرد این فیلم در هفته اخیر در گیشه‌های خارجی بهتر بوده با اضافه کردن ۱۲٫۶ میلیون دلار فروش خارجی خود را به رقم ۳۵٫۷ میلیون دلار رسانده است. بدین ترتیب تا به اینجا شاهد فروش جهانی ۷۶٫۸ میلیون دلاری از «قبرستان حیوانات خانگی» هستیم. گزارش باکس‌آفیس هفته اخیر را با فیلم «دامبو» (Dumbo) به پایان می‌رسانیم که در سومین هفته اکران به فروش خانگی ۹٫۱۸ میلیون دلاری دست پیدا کرده است و فروش خود در گیشه‌های آمریکا را به رقم ۹۰ میلیون دلار رساند. این فیلم همچنین با اضافه کردن ۲۲ میلیون دلار فروش خارجی خود را به رقم ۱۷۷ میلیون دلار رساند. در مجموع شاهد فروش جهانی ۲۶۷ میلیون دلاری از «دامبو» هستیم.

هفته آینده چه فیلم‌هایی به‌روی پرده‌های سینما می‌روند؟

اثر جدید درام استودیوی فاکس تحت عنوان «شکاف» (Breakthrough) به‌روی پرده می‌رود. برادران وارنر نیز فیلم ترسناک «نفرین زن گریان» (The Curse of La Llorona) را در ۳۴۰۰ سالن سینما به اکران در می‌آورد.

نظرات کاربران

دیدگاها ، پس از تایید مدیران سایت منتشر خواهند شد. دیدگاهای انگلیسی یا غیر مرتبط با مطلب منتشر نخواهند شد.

+ +